Brodzik prysznicowy
Kabiny i drzwi prysznicowe

Brodziki prysznicowe

Nieduży metraż łazienki przeważnie jest kłopotliwy w aranżacji. Dobór poszczególnych elementów wystroju wnętrz może być więc podyktowany chęcią optycznego powiększenia takiej przestrzeni. Czy jednak złudzenie większej dostępnej powierzchni wystarczy, by być zadowolonym z wystroju?

Z pewnością niewielki metraż będzie najważniejszym parametrem, do jakiego trzeba się dostosować. Aczkolwiek nie oznacza to, że łazienka musi być niejaka, czy też urządzona w sposób daleki od ideału. Oczywiście warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kolorystykę, a także na to, jak rozmieści się meble i armaturę. Później można zastanowić się nad tym, jakie dobrać płytki do łazienki.

Brodzik prysznicowy na płytkach

Jeśli powierzchnia jest mała, wtedy lepiej na ścianie i podłodze będą się prezentować płytki o mniejszych rozmiarach. Dobrym rozwiązaniem może być też połączenie ceramicznych płytek do łazienki o standardowych rozmiarach z takimi, z jakich układa się mozaikę. Na kafelkach można zamontować niski brodzik prysznicowy. Za pomocą drobno ułożonych kafelków można wyróżnić konkretny element wystroju, czy stworzyć swego rodzaju dekor, który będzie miał kształt poziomej lub pionowej linii. Warto też pamiętać o tym, że taki pasek ułożony z mozaiki optycznie wydłuża lub skraca odległość ścian od sufitu.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

W dzisiejszych czasach nasze łazienki są drugim po sypialni miejscem w którym oczekujemy czuć się komfortowo, wygodnie a także co ciekawe stylowo. Staramy się zmieniać ich wystrój by dostosować2 je pod swoją osobę choć oczywiście zazwyczaj mówimy w tym przypadku o wszystkich korzystających z takiego miejsca. Zatem na samym początku warto wiedzieć jaką funkcje ma spełniać łazienkę, inaczej zostanie ona przyrządzona dla singla czy wielodzietnej rodziny. Innym rozwiązaniem może być odpływ liniowy prysznicowy

W każdym przypadku mamy inne rozwiązania i zastosowania a także pozwolimy sobie na pewien design czy styl który ma nas interesować. Łazienka musi być pierwsze co funkcjonalna potem zapewne duża i komfortowa a na końcu dopiero stylowa. Dobrze, że pamiętamy o tym fakcie gdyż coraz częściej powielane wzorce spowodowały, że wiele łazienek w naszych domach jest niemal podobna do siebie. Takie schematyczne projekty nie są czymś co gorąco zalecam wykonać choć oczywiście każdy ma prawo do ich wykorzystania. To powinna być jednak kwestia naszego indywidualnego wyboru.